top of page

Zakázková výroba briliantových šperků

Poznejte krásu symbolu věčnosti

BRILIANTU

Briliantové šperky vyrábíme na míru budoucímu nositeli na objednávku.

 

Vzhledem k tomu, že je diamant nejtvrdší minerál na zemi, chemicky velmi stálý, díky čemuž je odvěkým symbolem věčnosti, hodí se šperk s přírodním briliantem výborně jako dar k vyjimečným životním událostem, jako je například zasnoubení, svatba či dárek ke kulatému životnímu jubileu apod.

Další jedinečnou vlastností briliantu pokud je vybroušen do ideálních proporcí,  je jeho schopnost rozkladu světla na celé barevné spektrum  , čemuž říkáme – oheň .  Výhodou briliantu oproti syntetickým kamenům (zirkony apod.)  je, že nikdy nedojde k obroušení fazet (56 vybroušených plošek -  díky kterým má vybroušený briliant nádherný třpyt - oheň),  k čemuž u umělých a měkčích kamenů po několikaletém nošení dochází.

Standartní doba výroby briliantového šperku je 3 – 4 týdny, v případě nutnosti se lze dohodnout podle aktuálního stavu přijatých zakázek na kratším termínu.  Výrobu zahajujeme po uhrazení  zálohy 50% z budoucí předpokládané ceny briliantového šperku.

Často dostáváme otázku, jaký je rozdíl mezi diamantem, a briliantem. Diamantem jest nazýván ještě nevybroušený kámen v surovém stavu, v jakém byl nalezen, kdežto briliantem nazýváme kámen již zušlechtěný broušením do briliantového či podobného brusu.

Cena kamene se odvíjí od jeho čistoty, barvy, velikosti a váhy v karátech (1 karát = 0,2g).  Nejběžněji se ve špercích setkáte s kameny v kvalitě SI1, a barvě H – G, na přání Vám zajistíme kameny dle vašich požadavků.

Na veškeré briliantové šperky z naší dílny získáváte také doživotní zvýhodněný servis, je vhodné podle intenzity nošení jednou za určité období šperk přinést k nám na vyleštění a překontrolování usazení kamenů.

Ke každému šperku s briliantem či jiným drahým  kamenem od nás dostanete certifikát od diplomovaného gemologa, v případě dražších drahých kamenů s mezinárodním IGI certifikátem a certifikát ke šperku z naší dílny.

_IGP0006_edited.jpg

Galerie briliantových šperků

bottom of page